Coś dla bladolicych.

On 28/12/2012

Dawniej jasna cera była wyznacznikiem statusu i uprzywilejowanej pozycji społecznej. Mogły sobie na nią pozwolić tylko damy niemuszące pracować, które cały dzień osłaniały się parasolką przed promieniami słonecznymi.

Dziś moda na alabastrowe oblicze powraca. Już nie ciąży na nas wizja samoopalaczy i powszechnego kultu opalenizny. Wreszcie modne jest podkreślanie tego, czym obdarzyła nas natura. Jak więc malować się i ubierać, gdy jesteś szczęśliwą posiadaczką bladego oblicza?

 

Zasada 1: ciesz się! Zawsze marzyłaś by mieć śniadą cerę? Wiemy, tak to zwykle bywa, że chcemy mieć co innego niż mamy.  Nadmierne opalanie jest naprawdę niezdrowe, więc zamiast się katować i narażać na różne choroby doceń wreszcie biel swojej skóry! Pomyśl, że gdy będziesz mieć ochotę na zmianę wizerunku wystarczy Ci trochę bronzera. W drugą stronę już nie jest tak łatwo 🙂

Zasada 2: nie twórz kontrastów na siłę. Zbyt mocne kontrasty – zwłaszcza, gdy nie są naturalne – wyglądają groteskowo i kuriozalnie. Jeśli masz jasną cerę, a przy tym delikatne brwi i rzęsy, zrezygnuj z czarnego tuszu na rzecz brązowego. Brwi przyciemniaj cieniem, a nie kredką, efekt będzie bardziej naturalny. I tu również odradzamy kolor czarny!

Zasada 3: pamiętaj o różu. Nie zapominaj o podkreśleniu kości policzkowych. Bez tego zabiegu możesz wyglądać blado i wątło. Odrobina różu doda Ci kolorów i dziewczęcej lekkości. Boisz się nienaturalnego efektu? Użyj różu w kremie. Lepiej stapia się ze skórą i znacznie prościej go aplikować.

Zasada 4: pokochaj czerwoną szminkę. Jeśli masz ładny kształt ust i odrobinę odwagi  przeproś się z czerwoną szminką. Tym jednym akcentem zapewnisz sobie mocny i stylowy look.

Zasada 5: unikaj czerni. Czerń nie jest dla Ciebie. Dodaje lat i obciąża delikatną urodę. Lubisz ciemne kolory? Gorzka czekolada i grafit idealnie zastąpią czerń i będą dla Ciebie znakomite!

Zasada 6: znów ta czerwień! Interesujesz się modą? Jeśli tak na pewno zauważyłaś, że bladolice często noszą się na czerwono. I to jest strzał w 10! Jasność skóry dodaje czerwieni intensywności tworząc niezwykle eleganckie połączenie.

Dodaj komentarz

Od 15 września zapraszamy do naszego salonu w
Galerii Plaza Kraków

Dagnez Plaza