Ponadczasowe kopertówki

On 09/10/2012

Kobieta z natury powinna być tajemnicza. Nie dziwi więc fakt, że mimo upływu dziesiątków lat łamigłówka pt. „Co znajduje się w damskiej torebce?” nie została rozwikłana. Lista rzeczy, typowych niezbędników zdaje się być nieskończenie długa. Od czasu do czasu jednak, uchylamy rąbka tajemnicy i pozwalamy, by rozpracowano nasze zamiłowanie do niektórych modeli torebek.

Małą, zgrabną i elegancką kopertówkę kojarzą wszyscy. Nasze serca podbiła już w okresie wiktoriańskim, kiedy to skrzętnie skrywała chusteczki do nosa i sole trzeźwiące. Hojnie zdobiona stanowiła dodatek, na który mogły sobie pozwolić jedynie najzamożniejsze z nas. W okresie II Wojny Światowej sytuacja uległa diametralnej zmianie. W małej torebeczce, nie wymagającej zużycia dużej ilości materiału, odkryto wielki potencjał i stała się nie tylko pożądanym, ale i mieszczącym się w granicach budżetu, dodatkiem dla wielu kobiet. Od tej pory kopertówki stanowiły jedno z najważniejszych akcesoriów, z którym mimo upływu wielu lat, wprost nie możemy się rozstać!

Kopertówka przez lata istniała w świadomości masowej jako dodatek stanowiący uzupełnienie stylizacji wieczorowych. Obecnie projektanci łamią wszelkie reguły, tworząc bogato zdobione torebki, bawiąc się ich rozmiarami i kształtami. Wśród feerii wzorów i kolorów, każda z nas znajdzie odpowiedni model dla siebie. Nie tylko na wielkie gale, ale i na co dzień.

Dodaj komentarz

Od 15 września zapraszamy do naszego salonu w
Galerii Plaza Kraków

Dagnez Plaza