Małe jest piękne!

On 08/11/2012

Co łączy Kasię Cichopek, Salmę Hayek  i Sarę Jessice Parker?

Tak, wszystkie są aktorkami, wyższych lub niższych lotów, ale my nie o tym:) Wszystkie wymienione panie są niskie, albo przynajmniej niewysokie. Jak wybierać sukienki, jeśli natura poskąpiła nam centymetrów? Mamy dla Was kilka kluczowych rad, które do serca powinna wziąć sobie każda kruszyna pragnąca optycznie dodać sobie centymetrów 🙂 Zaczynamy!

 

1) Jednolity kolor. To sprawdza się zawsze. Jeśli pragniesz, by Twoja sylwetka wydawała się wyższa nawet o kilka centymetrów sięgaj bo jeden kolor. Kwiaty, wzory i odważne mieszanie kolorów w ramach jednej kreacji nie są Twoimi sprzymierzeńcami.

2) Pionowe cięcia. Im mniej poziomych przecięć sylwetki tym lepiej. O czym mówimy? Stań przed lustrem. Jeśli masz na sobie apaszkę, koszulę, krótszy sweterek, pasek, jeansy i kozaki pod kolano to Twoja sylwetka jest przecięta aż w 5 miejscach! To optycznie Cię skraca. Stawiaj więc na pionowe desenie i szwy. Długi widoczny zamek z tyłu sukienki jest jak najbardziej dla Ciebie!

3) Sukienka maxi. Nasłuchałaś się, że będąc niewysoką musisz zrezygnować z sukienki do kostek? MIT! Wbrew pozorom taka sukienka może Cię wydłużyć. Ważne, by jej forma była lekka (efekt „przysadzistości” to nie to czego chcemy), kolor jednolity. Pionowe plisy? Taką kreację bierz w ciemno. Będziesz wyglądać drobno, ale szykownie i elegancko.

3) Mini. Jeśli lubisz swoje nogi to taki krój jest dla Ciebie. Unikaj sukienek kończących się w połowie łydki. To niekorzystna opcja dla niewysokich.

Czy o czymś nie zapomnieliśmy? Pewnie, są jeszcze małe tricki! 😉

4) Kok. Wysoko upięte włosy wydłużają szyję i linię pleców, sylwetka więc automatycznie „ciągnie ku górze”

5) Długie wisiory. Tu sprawdza się zasada pionowych linii. Solidny wisior, kończący się nawet na pępku również optycznie Cię wydłuży.

 

I na koniec coś, w obliczu czego większość tych zasad można pominąć – SZPILKI 😉 Nic tak szybko i efektownie nie doda Ci kilku, ba! kilkunastu centymetrów. Jeśli jednak ubierzesz je pamiętając o naszych radach wątpliwe, by ktoś uznał Cię za niską 😉

Szalejcie, próbujcie i pamiętajcie – małe jest piękne ;))))

Dodaj komentarz

Od 15 września zapraszamy do naszego salonu w
Galerii Plaza Kraków

Dagnez Plaza